top of page

Jak vybrat vhodnou tapetu?

Nikdy není pozdě udělat ze svého bydlení domov.


Právě tapety jsou schopné zútulnit každý interiér. Stačí umístit tapetu na jednu stěnu pokoje a rázem změníte dojem celé místnosti.


Největší benefit tapet je právě schopnost pozvednout interiér o úroveň výše a určitě se vyplatí do ní investovat.


Jak ale vybírat tapetu, když nabídka je tolik široká?


Nabízíme vám níže několik kritérií, které vám pomohou vybrat tu nejvhodnější tapetu pro váš interiér.


  1. Velikost pokoje - do malého pokoje vyberte tapetu s malými a jemnými vzory. Do velkého pokoje můžete zvolit výrazný design, jak po barevné, tak po ornamentální stránce.

  2. Teplota pokoje - pokud máte pokoj orientovaný na jih, vybírejte chladné barvy - modrou nebo šedou. Pokud je místnost chladnější a umístěna na sever, zvolte spíš teplé barvy jako je žlutá, oranžová, hnědá.

  3. Účel pokoje - do dětské pokoje, nebo do chodby doporučujeme vybrat vinylovou tapetu - která je odolnější proti oděru. Do obývacího pokoje klidně vyberte světlou vliesovou nebo papírovou.

  4. Tapeta do koupelny? To není dobrý nápad obecně. Když už na ní trváte, tak investujte do kvalitní vinylové tapety.

  5. Sluníčko - počítejte s tím, že když na stěnu svítí přímé slunce, tapeta určitě vybledne. Kupte tedy rovnou tapetu světlou na které to nebude tak vidět.

  6. Styl vašeho bydlení - to zhodnotíte snadno - zkrátka vybírejte podle toho, co se vám líbí a jakou máte ideální představu o svém bydlení.

Kromě výběru tapety je také důležité zhodnotit stav vaší stěny. O tom však pojednává jiný článek na našem Blogu - přečtěte si jej určitě, abyste nebyli překvapeni!


Až tapetu vyberete, kontaktujte nás pro její instalaci! Ručíme za vaši 100% spokojenost!


Sledujte nás na sociálních sítích a nechte se inspirovat!


9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page